Paylaş

Ahşap Kaplama ve Ahşap Giydirme Sistemleri

Ahşap Kaplama ve Ahşap Giydirme Sistemleri

Ahşap Kaplama ve Ahşap Giydirme Sistemleri

AHŞAP KAPLAMA VE AHŞAP GİYDİRME

AHŞAP PANEL CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ

Bu sistemler kompakt laminat giydirme dış cephe sistemi ve ahşap panel giydirme cephe sistemleri olarak ikiye ayrılırlar.


KOMPAKT LAMİNAT GİYDİRME DIŞ CEPHE SİSTEMİ

Bu sistemler istenilen ölçü ve biçimde cephelerde kullanılan kompozit levha uygulamasıdır. Geniş renk seçenekleri ile yapıya zenginlik ve estetik katmaktadırlar. Çelik veya alüminyum agraf karkas üzerine makul boyutlarda hazırlanmış kompakt paneller monte edilir. Uygulama seçenekleri arasında yapıştırma ve perçinleme yöntemleri bulunmaktadır.  Bu sistem mekanik, kolay uygulanabilir ve mukavemetli yapısı sebebi ile dış cephe ve iç mekan kaplamlarında tercih edilmektedir.


AHŞAP PANEL GİYDİRME CEPHE SİSTEMİ

Taşıyıcı çelik konstrüksiyonun tamamlanmasından sonra yapılacak olan ahşap konstrüksiyon üzerine vidalama, klips ve kendinden geçmeli olarak üç farklı biçimde montaj yapılabilir. Ahşap dış cephe panelleri tüm iklim şartlarında kullanılabileni hiçbir kimyasal madde içermeyen %100 doğal masif ahşap malzemelerdir. Bu ürünler zeminde kullanılabildiği gibi dış cephe kaplamalarına da makul ürünlerdir. Ayrıca bu ürünler cephe kaplamalarında en iyi alternatiflerden birisidir. Ahşap cephe panelleri istediğiniz boyutlarda üretilebilmektedirler. Montajı için ise iki farklı alternatif mevcuttur.


Vidalı Sistem

Geçmeli Sistem


Vidalı sistemde cephede oluşturulan ahşap konstrüksiyon üzerine paslanmaz çelik vidalarla montaj yapılır.


Geçmeli sistemde ise cephede oluşturulan ahşap konstrüksiyon üzerine panellerin arkasına takılan agraf ayaklar ayarlı vidalar ile alüminyum raylara takılır. Ahşap panellerin arka yüzüne raylar için özel hazırlanmış alüminyum kancalar cıvata somunlar ile vidalanır ve cepheye daha önce bağlanmış alüminyum raylara takılarak ahşap panellerin montajı tamamlanır.

  • /

Yorumlar

Yorum Ekle

WhatsApp ile iletişime geç